27. 10. 2023

Za 29 dní vypukne velký Souboj startupů

eventy

Již 6. ročník Souboje startupů se uskuteční 24. listopadu 2023 na půdě Pevnosti poznání v Olomouci v rámci konference UP Business Camp. Každoročně se soutěží o zajímavé ceny, ale letos jsou odměny pro výherce rekordní. Přihlášky je možné posílat už jen do 20. listopadu.

Souboj startupů je akce s šestiletou tradicí. První tři roky finalisté bojovali o místa na pomyslné bedně a o hodnotné ceny před stovkami olomouckých investorů, byznysmenů a institucionálních partnerů při tzv. Business plesu v kongresovém centru NH Collection Olomouc. Když pak covidová opatření tuto prestižní společenskou akci znemožnila, podařilo se organizátorům navázat strategické partnerství s Vědeckotechnickým parkem Univerzity Palackého v Olomouci a uspořádat Souboj startupů v rámci UP Business Campu, neméně významné networkingové akce s potenciálem zaplnit nejprve velkou aulu Právnické fakulty UP, poté ještě větší aulu Přírodovědecké fakulty a v posledních dvou letech pak inspirativní prostory olomoucké Pevnosti poznání.

Akci za spolupráce již zmíněného VTP UP pořádá olomoucký StartupKlub.cz z.s. Organizace, která již řadu let spoluvytváří regionální startupový ekosystém a aktivity institucionálních aktérů, jako jsou Inovační centrum Olomouckého kraje, CzechInvest, VTP UP, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a Okresní hospodářská komora v Olomouci, už tradičně obohacuje o networking a matchmaking s byznysovou sférou a propojení s pestrou paletou školitelů a koučů z úspěšných firem s českou i mezinárodní působností.

Konference UP Business Camp, která už třetím rokem Souboji startupů poskytla prostor, je skvělou příležitostí pro mladé lidi, kteří hledají inspiraci ať už ohledně svého vlastního podnikání nebo k nastartování kariéry. Souboj startupů je určen pro všechny, kteří mají v hlavě nápad nebo již něco tvoří a chtějí se posunout dále.

Zajímavé přednášky

Na letošním ročníku konference přislíbili účast významní hosté. Například Jakub Dohnal, řídící partner advokátní kanceláře ARROWS ETL Global, účastníky provede využitím chatGPT v praxi, Richard Laně, který jako jeden z prvních v ČR otevřel barbershop, se podělí o svůj recept na byznysový úspěch, Alexandr Dobeš z IBM se podívá na zub digitální evoluci s příchodem AI atd. Určitě je na co se těšit i v samotném Souboji startupů, kde mezi porotci rovněž usednou zajímavá jména českého byznysu.

Benefity účasti v soutěži

„Kromě možnosti získání finanční odměny a hodnotných cen od partnerů Souboj startupů soutěžícím nabízí prostor pro navázání kontaktů, zpětnou vazbu od zkušené poroty i účastníků a zlepšení prezentačních dovedností, neboť před samotným výstupem startupisté projdou intenzivním školením. Další přidanou hodnotou je pak možnost prezentace vítězného projektu před investory na Gentlemen’s Clubu pořádaném Okresní hospodářskou komorou Olomouc.“ říká ředitel a jeden ze zakladatelů Startup Klubu, Pavel Sedláček (ESMEDIA Interactive).

Letos se soutěží o ceny za více než 200 000 Kč. Za dobu existence soutěže si finalisté odnesli výhry přesahující 1 milion Kč.

Partneři akce

Hlavními partnery soutěže jsou ESMEDIA Interactive, Arrows ETL Global, DUNA ekonomický software a Inovační centrum Olomouckého kraje. Partnery zastřešujícího UP Business Camp jsou pak Reticulum, Start it @ČSOB, Pevnost poznání, 3Pillar Global, Czechstartups.org a DOE'S BARBER SHOP.

Více informací o samotném Souboji startupů naleznete na webu Startup Klubu. Kompletní program konference pak na webu UP Business Camp.