20. 10. 2023

Ohlédnutí za úspěšnými projekty ze Souboje startupů

eventy

Letošní Souboj startupů o ceny za více než 200 000 Kč se uskuteční 24. listopadu 2023 v Pevnosti poznání. Ale jak to vypadá s vítězi předešlých ročníků?

V loňském roce Souboj startupů vyhrál projekt DRON-PORT se svou přistávací plošinou, která zajistí bezpečné přistání dronů. Využití má nejen u hobby pilotů, ale především u profesionálů a záchranných složek. Své produkty už úspěšně prodává nejen v ČR, ale i v zahraničí.

Výborně měl našlápnuto také vítěz roku 2021 - Jedlý kelímek, který přišel s kelímky na kávu a jiné nápoje, které po využití neskončí v odpadkovém koši, ale v žaludku.

Rok 2020 se psal ve znamení cestovního ruchu. Zvítězil startup Worldee, o kterém je v poslední době hodně slyšet. Mimo itineráře a online cestovatelský deník nabízí autentické cestování, které otevřelo cestu do světa za místní kulturou mimo ruch turistů širšímu spektru lidí. Co-founder Worldee Tomáš Nakládal letos usedne také na židli porotců.

Rok předtím se z úspěchu radoval projekt Termosolární úl, který rovněž prorazil do světa. Za pomoci sluneční energie likviduje roztoče, které se mohou vyskytovat ve včelích úlech. Díky tomu není nutné používat chemická léčiva. I tento projekt se těší dnes už zájmu početné zahraniční klientely.

Kdo vyhraje Souboj startupů letos? Bude to drama do poslední chvíle, ale můžeš do toho zasáhnout i Ty se svým projektem. Přihlášky je možné posílat až do 20. listopadu 2023. Více informací včetně formuláře pro přihlášení je k dispozici zde.