11. 2. 2021

Souboj startupů při UP Business camp proběhl již potřetí

eventy

Olomoucký Startup Klub usiluje o podporu lokálních startupů nejrůznějšími aktivitami – od samotného vyhledávání nových talentů, přes jejich propojování s investory, až po networkingové a jiné akce. A právě událost Souboj startupů při UP Business Camp bývá pomyslnou třešničkou na dortu našeho každoročního snažení. Poslední ročník proběhl v listopadu 2020, s ohledem na aktuální dění poprvé kompletně online. Jaké projekty se představily investorům a kdo ze souboje odešel jako vítěz?

O Souboji startupů 2020

Souboj startupů je příležitost pro všechny začínající firmy získat cennou zpětnou vazbu od poroty, potrénovat své prezentační a přesvědčovací dovednosti a se svým nápadem předstoupit před investory a hvězdnou porotu. Soutěž probíhá pod záštitou konference UP Business Camp, kterou pořádá Vědeckotechický park Univerzity Palackého ve spolupráci s partnery, mezi které patří i Startup Klub, agentura CzechInvest a řada dalších.

UP Business Camp připravil pro zúčastněné sérii přednášek a vstupů od zajímavých osobností z oblasti podnikání a businessu. Proběhla také panelová diskuze na téma Získávání investic: kdy, kde a jak. Pozvánku do diskuze dostali např. i zástupci startupu Worldee, kterému se před nedávnem podařilo získat první 10 milionovou investici a který soutěž Startup Klubu vyhrál minulý rok.

Ročník 2020 byl nabitý nejen programem, ale i výhrami – vítězové souboje si mohli odnést ceny za více jak 100 000 Kč.

Vítěz 1. místa měl na výběr, zda si jako výhru odnese web nebo mobilní aplikaci v hodnotě 100 000 Kč od ESMEDIA Interactive s. r. o., nebo půlroční účast projektu v akceleračním programu Startup Klubu. Dále získal 10 konzultačních hodin k rozvoji podnikatelského záměru od Vědeckotechnického parku UP a možnost představení svého projektu před investory a startupovými mentory.

Na vítěze 2. místa čekala výhra v podobě vizuální identity projektu včetně logomanuálu, 5 konzultačních hodin k rozvoji podnikatelského záměru od Vědeckotechnického parku UP a možnost představení svého projektu před investory a startupovými mentory.

5 konzultačních hodin k rozvoji podnikatelského záměru od Vědeckotechnického parku UP byla výhra, kterou si odnesl projekt umístěný na 3. místě.

Aby byl výkon zúčastněných startupistů před porotou co nejlepší, samotnému Souboji startupů předchází školení na prezentační dovednosti. S odborným lektorem je vypilují k dokonalosti a připraví se na odpolední dvouminutový výstup.

Věděli jste, že všichni účastníci soutěže mají vstup na konferenci zdarma?


Vítězové Souboje startupů 2020

Před porotu se nakonec postavilo 7 startupů z různorodých odvětví, v různých fázích svého vývoje. Cenu poroty a diváků si ale odnesl jen jeden – projekt Jedlý kelímek, který se snaží eliminovat množství jednorázových plastových a papírových kelímků.

Projekt Jedlý kelímek vznikl v roce 2019, kdy si zakladatelé začali všímat zbytečného odpadu z konzumace kávy. Společně s ČVUT proto navrhli technologii a receptury pro recyklovatelný jedlý kelímek, který snese teplotu nápoje až do 85 stupňů a výborně izoluje. Produkt je 100 % přírodní, neobsahuje žádná umělá barviva, umělé cukry ani žádné živočišné složky. Křupavý vydrží až 40 minut po styku s vodou a obsahuje pouze 56 kcal.

Druhé místo si ze Souboje startupů odnesla aplikace SmartGuide, která slouží jako osobní průvodce po ČR a více než 400 dalších destinací z celého světa. Funguje také jako audioprůvodce a poskytuje příjemný poslech s vyprávěním o dané lokaci. SmartGuide nabízí také přehled o nejlepších místech, zábavných aktivitách, autentických zážitcích z dané destinace a možnost stažení offline map.

O třetí místo se podělily projekty dva – Medomat a Lostik. Medomat je prodejní automat, který je přizpůsoben specifické, ale poměrně velké skupině na trhu se zájmem o český med. Medomat eliminuje nutnost včelaře a jeho rodiny být neustále připraven na to, že zazvoní zákazník a bude si chtít koupit med.

Naproti tomu Lostik je chytrá klíčenka, která usnadňuje a zároveň zachraňuje život. Jedná se o malou praktickou klíčenku, která v sobě obsahuje NFC čip s informacemi, který může zachraňovat životy. Současně startup vyvinul tzv. LostBoxy pro ukládání ztracených klíčů.

Gratulujeme vítězům a držíme jim i dalším zúčastněným projektům palce na další cestě.


Poděkování

Děkujeme UP Business camp a jeho partnerům za možnost podílet se na inovativní akci a těšíme se na další ročník. Pro více informací o konání a možnosti registrace sledujte naše sociální sítě.

Další články z blogu

08. 11. 2022

Souboj startupů rozdal ceny v celkové hodnotě přes 100.000,- Kč

V sobotu 5.11. se v olomoucké Pevnosti poznání sešly startupové projekty z celé České republiky, aby poměřily své síly a utkaly se v tzv. Souboji startupů. Akce proběhla už pátým rokem v rámci univerzitního UP Business Campu. Soutěž tradičně pořádá olomoucký Startup Klub z.s. za podpory Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého, Inovačního centra Olomouckého kraje a agentury CzechInvest.

Více
eventy
11. 2. 2021

Souboj startupů při UP Business camp proběhl již potřetí

Olomoucký Startup Klub usiluje o podporu lokálních startupů nejrůznějšími aktivitami – od samotného vyhledávání nových talentů, přes jejich propojování s investory, až po networkingové a jiné akce. A právě událost Souboj startupů při UP Business Camp bývá pomyslnou třešničkou na dortu našeho každoročního snažení. Poslední ročník proběhl v listopadu 2020, s ohledem na aktuální dění poprvé kompletně online. Jaké projekty se představily investorům a kdo ze souboje odešel jako vítěz?

Více
eventy
10. 2. 2021

Konference SMART REGION 2020

Startup Klub spolupořádal v prosinci 2020 již druhý ročník olomoucké Konference SMART REGION. Událost, která pokrývá téma konceptu chytrého regionu, navázala na úspěch a přínos prvního ročníku. Přesto ale byla v mnoha ohledech odlišná. Řečníci, podnikatelé, zástupci firem a další osobnosti se v souvislosti s pandemií covid-19 sešli pouze online. Zásadní změna nastala také v podobě posledního bloku – nově se dotýkal žhavého tématu startupů a inovačních týmů. V čem tkví jejich důležitost a jaké zajímavé informace z této oblasti zazněly?

Více
eventy